Přejít k obsahu

News

Aktuality

 • Na Strojírenském fóru jsme byli vidět
  Na Strojírenském fóru jsme byli vidět

  RTI se úspěšně prezentoval na Strojírenském fóru, které se věnuje inteligentní výrobě a moderním výrobním technologiím a materiálům. Jeho již 6. ročník hostila 27. 3. Technická univerzita v Liberci. Zaznělo tu celkem 11 přednášek, rozdělených do tří tematických bloků: Aditivní a hybridní výroba, Materiálové inženýrství a Praktické zkušenosti s nasazením aditivní výroby.

  Jednu z přednášek s názvem „Nové trendy v oblasti aditivních technologií – inovace řezných nástrojů“ přednesl vedoucí Laboratoře experimentálního obrábění RTI doc. Ing. Miroslav Zetek, Ph.D. Kromě toho se RTI v Liberci prezentoval také vlastním informačním stánkem. 

  05.04.19
  More >
 • RTI na veletrhu AMPER
  RTI na veletrhu AMPER

  I letos (od 19. do 22. 3.) hostilo brněnské výstaviště Mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení AMPER. Nechyběl na něm ani Regionální technologický institut, který se tu představil spolu s Fakultou elektrotechnickou ZČU a jejím výzkumným centrem RICE. Největší zájem odborné i laické veřejnosti budil na našem společném stánku bezdrátový přenos energie, speciální hasičský oblek, ukázky tisku vodivých struktur na textilie, generátor vibrací a frézovací hlava Kraken. Na veletrhu se prezentovalo 649 firem z 26 zemí, a to 43 700 návštěvníkům.

  04.04.19
  More >
 • O Den otevřených dveří byl zájem
  O Den otevřených dveří byl zájem

  Sérii dnů otevřených dveří na Západočeské univerzitě zakončily ve středu 30. ledna všechny tři technické fakulty – strojní, elektrotechnická a aplikovaných věd.

  05.02.19
  More >
 • Hosté z Dominikánské republiky zavítali i do RTI
  Hosté z Dominikánské republiky zavítali i do RTI

  Ve čtvrtek 31. ledna 2019 navštívila Západočeskou univerzitu delegace z Dominikánské republiky. Jednání se týkalo především možností univerzitní spolupráce.

  05.02.19
  More >
 • Vánoční dílna RTI byla plná tvůrčího hraní
  Vánoční dílna RTI byla plná tvůrčího hraní

  Regionální technologický institut (RTI) Fakulty strojní ZČU připravil pro své zaměstnance a jejich děti v pátek 7. prosince odpoledne premiérovou „Vánoční dílnu“.
  Cílem bylo užít si předvánoční atmosféru a umožnit rodičům a dětem, aby si společně vyzkoušeli tradiční vánoční aktivity, například zdobení perníčků a vánočního stromečku nebo výrobu vánoční dekorace. Akce se zúčastnili i studenti Pedagogické fakulty, kteří hosty seznámili s výtvarnými technikami quilling a origami. Starší děti si mohly v prostorách Centra informatizace a výpočetní techniky, v laboratoři Internetu věcí, vyzkoušet pod vedením zkušeného zaměstnance i různé technické činnosti.
  Většina dětí si pak odnesla domů vlastnoručně vyrobenou vánoční ozdobu.
  Přes třicet přítomných rodičů a dětí bylo z Vánoční dílny nadšeno, a tak už může RTI plánovat ročník 2019. Vypadá to, že se právě zrodila další pěkná tradice.

  14.12.18
  More >
 • Frézovací hlava Kraken z RTI získala zlatou medaili na Mezinárodním strojírenském veletrhu
  Frézovací hlava Kraken z RTI získala zlatou medaili na Mezinárodním strojírenském veletrhu

  Z celkem 32 přihlášených exponátů získalo zlatou medaili šest, mezi nimi i prototyp frézovací hlavy nové generace Kraken z výzkumného centra RTI. Jedná se o prutový nástroj určený pro frézování těžkoobrobitelných materiálů, který je vyroben metodou aditivní technologie (3D tisku).

  09.10.18
  More >
 • RTI se uchází o Zlatou medaily MSV Brno 2018
  RTI se uchází o Zlatou medaily MSV Brno 2018

  Těžištěm expozice výzkumného centra RTI na 60. Mezinárodním strojírenském veletrhu bude téma aditivní výroby (3D tisk) jako jeden z pilířů Průmyslu 4.0. Veletrh se v Brně uskuteční od 1. do 5. října 2018.

  14.09.18
  More >
 • Laboratoř mechanické zkušebny RTI certifikována dle normy ISO/IEC 17025:2005
  Laboratoř mechanické zkušebny RTI certifikována dle normy ISO/IEC 17025:2005

  Regionální technologický institut (RTI) dokončil akreditační proces pro laboratoř mechanické zkušebny v Plzni. Mechanická zkušebna RTI (č. 1726) získala od Českého institutu pro akreditaci, o.p.s. akreditační osvědčení č. 381/2018 dle normy ČSN EN ISO/IEC 17025:2005 dne 13.7.2018.

  06.08.18
  More >
 • RTI součástí národního katalogu kompetencí v oblasti průmyslu 4.0
  RTI součástí národního katalogu kompetencí v oblasti průmyslu 4.0

  Národní centrum průmyslu 4.0 spolu s českými technickými univerzitami zmapovalo domácí výzkumný potenciál v oblasti chytré výroby a průmyslu 4.0. Vznikl tak rozsáhlý katalog znalostí, technologií a projektů, který umožní firmám lepší orientaci v nabídce výzkumných kapacit a usnadní jim přístup ke spolupráci s danými institucemi.

  25.07.18
  More >
 • Centrum RTI se představilo v poslanecké sněmovně
  Centrum RTI se představilo v poslanecké sněmovně

  Po dva květnové týdny představil Regionální technologický institut, spolu s dalšími výzkumnými centry ZČU, vybrané výsledky své výzkumné činnosti v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. Centrum RTI zde prezentovalo například první český elektro motocykl Blue Elyctra, pokročilé výrobní technologie 3D tisku kovů – aditivní výrobu nebo novou generaci nástrojů pro obrábění přesných děr, které získaly hlavní cenu Technologické agentury České republiky za rok 2017 v kategorii Ekonomický přínos.

  Více zde

  21.05.18
  More >
 • Veletrh Věda Výzkum Inovace 2018
  Veletrh Věda Výzkum Inovace 2018

  Veletrh Věda Výzkum Inovace na brněnské výstavišti propojil od 15. do 17. května 2018 významná domácí vědecko-výzkumná centra se zájemci z aplikační sféry z řad českých podniků i odborné veřejnosti. Na veletrhu se prezentoval i Regionální technologický institut při Západočeské univerzitě v Plzni. Představil zde své aplikované inovace v oblasti experimentálního obrábění i tváření nebo špičkový výzkum aditivních technologií 3D tisku kovů a kompozitních materiálů.

  15.05.18
  More >
 • ŠKODA AUTO pod kapotou
  ŠKODA AUTO pod kapotou

  Centrum RTI srdečně zve všechny zájemce na speciální akci „ŠKODA AUTO pod kapotou“, na které zástupci tohoto světově známého výrobce automobilů představí nejen současné trendy v technickém vývoji a výrobě, ale též možnosti kariéry v této společnosti.

  04.05.17
  More >
 • Výzkumné centrum RTI představilo své odborné aktivity a výsledky výzkumu a vývoje na veletrhu Věda Výzkum Inovace, který se konal od úterý 28. února do čtvrtka 2. března 2017 na brněnském výstavišti.
 • Výzkumné centrum RTI zve srdečně všechny zájemce o výsledky moderního výzkumu na návštěvu své expozice na veletrhu Věda Výzkum Inovace, který se bude konat na Brněnském výstavišti od 28. února do 2. března 2017.
 • Výzkumné centrum RTI všem srdečně přeje šťastné a veselé Vánoce a hodně úspěchů do nového roku!
 • Mezinárodní strojírenský veletrhu v Brně
  Mezinárodní strojírenský veletrhu v Brně

  Ve dnech od 3. do 7. října 2016 se na brněnském výstavišti konal 58. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu, kterého se zúčastnilo přes 1700 vystavovatelů a 80 tisíc návštěvníků. Na tomto veletrhu, jehož ústředním tématem byl Průmysl 4.0, bylo zastoupeno velké množství zahraničních firem, vedle tradičně početných německých vystavovatelů především z Číny, která byla letos  partnerskou zemí veletrhu.

  27.10.16
  More >
 • Výzkumné centrum RTI si Vás dovoluje pozvat na návštěvu své expozice na veletrhu práce JOBAKTIV ve Weidenu.
 • RTI Research Centre kindly invites you to its exposition at International Engineering Fair.
 • Úspěšné dokončení projektu Regionální technologický institut - RTI
  Úspěšné dokončení projektu Regionální technologický institut - RTI

  Na konci letošního června byl na Západočeské univerzitě v Plzni úspěšně dokončen projekt Regionální technologický institut – RTI, jehož cílem bylo vybudování moderního strojírenského a technologického výzkumného centra při Fakultě strojní Západočeské univerzity v Plzni.

  01.08.16
  More >
 • Pozvánka na veletrh VVI
  Pozvánka na veletrh VVI

  Regionální technologický institut Vás srdečně zve k návštěvě své expozice na veletrhu Výzkum Vývoj Inovace (link www.vvvi.cz), který se bude konat na Brněnském výstavišti v pavilonu B od 9. do 11. března 2015. Na expozici se budete moci seznámit s výsledky našeho aplikovaného výzkumu, např. moderním elektromobilem, virtuální realitou prostřednictvím brýlí Oculus Rift nebo ukázkami kovových součástí vyrobených v 3D tiskárně.

  09.03.16
  More >

Patička