Přejít k obsahu

Hlavní vybavení

Nástrojařská bruska ANCA MX7

Toto zařízení je určeno pro broušení monolitních nástrojů od průměru 0,5 mm. Proto je vybaveno vřeteny se zvýšenou přesností a dalším příslušenstvím umožňujícím broušení těchto průměrů v předepsaných tolerancích. Dále je možné brousit výměnné břitové destičky a volné profily z  různých obráběných materiálů včetně slitin hliníku a titanu. K tomu laboratoř disponuje i potřebným softwarovým vybavením a zařízením pro kontrolu výroby.

Job_4303

3D tiskárna EOS M290

Tato tiskárna pracuje na principu technologie DMLS. Tištěný tvar je stavěn po tenkých vrstvách, které jsou postupně spékány laserem. Díky tomu je možné vytvořit součásti s libovolnými vnějšími a především vnitřními  tvary,  které  není  možné vyrobit konvenčním způsobem. Pro výrobu kovových dílů laboratoř v současnosti používá nástrojovou ocel MS1, Inconel 718  a nerezová ocel 316L.

Opticko-skenovací mikroskop IFM G4

Přístroj IFM G4 umožňuje zachytit topografii povrchu včetně její skutečné barevné informace. Hlavní předností přístroje je integrované měření tvaru a drsnosti jak ve 2D, tak i ve 3D, čímž je skloubena funkcionalita několika podobných měřicích zařízení. Výstupem z měření jsou přehledné a názorné protokoly.

Zařízení pro úpravu povrchu OTEC DF 3

Toto zařízení pro úpravu povrchu a řezných hran nástrojů včetně leštění drážky ve šroubovici využívá technologii vlečného omílání. Nástroj nebo obrobek je upnut v rotační hlavě, která  se postupně noří do média,  které vytváří tlak na povrch, a tím dochází k požadované úpravě. Výhodou tohoto zařízení je i možnost vyklonění hlavy díky čemu je možné leštit zmíněné drážky nástrojů.

Patička