Výzkumné centrum RTI představilo své odborné aktivity a výsledky výzkumu a vývoje na veletrhu Věda Výzkum Inovace, který se konal od úterý 28. února do čtvrtka 2. března 2017 na brněnském výstavišti.

Na své expozici představilo zájemcům např. 3D tiskárnu na kompozitní materiály, která předváděla možnosti tisku různých nylonových součástek vyztužených kevlarovými vlákny. Návštěvníci si zde mohli rovněž prohlédnout ukázky speciálního 3D tisku - prototypové komponenty z nástrojové oceli s vnitřní strukturou nebo s mimořádně komplikovanými tvary, kovové obrobky vyrobené pomocí speciálních postupů nebo ukázky možností aplikace virtuální reality v průmyslu s pomocí brýlí Oculus Rift.

2. ročník Veletrhu Věda Výzkum Inovace nabídl velmi zajímavé a pestré expozice firem, univerzit a předních výzkumných organizací. Veletrh zahájil místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek za přítomnosti hejtmana Jihomoravského kraje, prezidenta Hospodářské komory ČR, předsedy Akademie věd ČR, vedoucích představitelů ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ministerstva průmyslu a obchodu, rektorů Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického v Brně, vedení Technologické agentury ČR, CzechInvestu, Českých center a dalších.

Na veletrhu byla k vidění celá řada zajímavých výsledků výzkumu a vývoje, prezentace univerzit, výzkumných organizací a expozice „Mladých vědců“. Široce byly zastoupeny inovativní dopravní prostředky, například elektromobily Tesla, Hyundai, Opel, StudentCar, rychloběžný pásový podvozek FASTTRAX, dále pak Formula student, jednostopé kapotované vozidlo Monoracer „dálník“, terénní motocykl nové konstrukce od VM Motor nebo dopravní systém SkyWay.

JSF ABB (c) 00641

20.03.17