RTI se uchází o Zlatou medaily MSV Brno 2018

Těžištěm expozice výzkumného centra RTI na 60. Mezinárodním strojírenském veletrhu bude téma aditivní výroby (3D tisk) jako jeden z pilířů Průmyslu 4.0. Veletrh se v Brně uskuteční od 1. do 5. října 2018.

Západočeskou univerzitu v Plzni budou na veletrhu zastupovat tři výzkumná centra, a to Regionální technologický institut (RTI) Fakulty strojní, výzkumné centrum Nové technologie pro informační společnost (NTIS) Fakulty aplikovaných věd a Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické.

„Aditivní technologie označované také jako 3D tisk zcela mění pojetí, jakým dnes výrobci přistupují k průmyslové výrobě. Naše výzkumné centrum disponuje jednou z nejmodernějších technologií v oblasti tisku kovů, pracující na principu Direct Metal Laser Sintering,“ říká děkan Fakulty strojní Milan Edl. Díky dlouholetým zkušenostem v oblasti vývoje řezných nástrojů a využití nových možností, které přináší aditivní technologie, vyvinul tým odborníků RTI patentovaný prutový nástroj určený pro frézování těžkoobrobitelných materiálů – frézovací hlavu nové generace Kraken. Konstrukce nástroje přináší výraznou úsporu hmotnosti při zachování jeho tuhosti. Nástroj naprosto revolučním způsobem řeší přívod chladicí kapaliny soustavou vnitřních kanálků nejen na čelo nástroje, jak je běžné u standardních fréz, ale i na hřbet s vyměnitelnými břitovými destičkami.

Frézovací hlavu nové generace Kraken přihlásilo výzkumné centrum RTI do soutěže Zlatá medaile Mezinárodního strojírenského veletrhu o nejlepší inovační exponát v kategorii Komponenty ve strojírenství

14.09.18