RTI součástí národního katalogu kompetencí v oblasti průmyslu 4.0

Národní centrum průmyslu 4.0 spolu s českými technickými univerzitami zmapovalo domácí výzkumný potenciál v oblasti chytré výroby a průmyslu 4.0. Vznikl tak rozsáhlý katalog znalostí, technologií a projektů, který umožní firmám lepší orientaci v nabídce výzkumných kapacit a usnadní jim přístup ke spolupráci s danými institucemi.

Katalog je rozčleněn na 22 kapitol, které reflektují nejčastější výzkumná témata, jako například průmyslová robotika, automatizace, prediktivní údržba nebo digitální dvojče, a zároveň poskytuje informace o tom, která univerzita čí výzkumná instituce se této oblasti věnuje, jaké služby nabízí a jaké jsou jejích praktické výsledky v této oblasti.

Do přípravy vzniku katalogu se zapojila také Západočeská univerzita v Plzni. Regionální technologický institut, spolu s katedrou strojní ZČU jsou v tomto katalogu garanty v celé řadě tematických oblastí, namátkou internetu věcí pro průmyslové aplikace, virtuální a rozšířenou realitu nebo aditivní výrobu.

Zdroj: Národní centrum Průmyslu 4.0 - www.ncp40.cz

25.07.18