Vánoční dílna RTI byla plná tvůrčího hraní

Regionální technologický institut (RTI) Fakulty strojní ZČU připravil pro své zaměstnance a jejich děti v pátek 7. prosince odpoledne premiérovou „Vánoční dílnu“.
Cílem bylo užít si předvánoční atmosféru a umožnit rodičům a dětem, aby si společně vyzkoušeli tradiční vánoční aktivity, například zdobení perníčků a vánočního stromečku nebo výrobu vánoční dekorace. Akce se zúčastnili i studenti Pedagogické fakulty, kteří hosty seznámili s výtvarnými technikami quilling a origami. Starší děti si mohly v prostorách Centra informatizace a výpočetní techniky, v laboratoři Internetu věcí, vyzkoušet pod vedením zkušeného zaměstnance i různé technické činnosti.
Většina dětí si pak odnesla domů vlastnoručně vyrobenou vánoční ozdobu.
Přes třicet přítomných rodičů a dětí bylo z Vánoční dílny nadšeno, a tak už může RTI plánovat ročník 2019. Vypadá to, že se právě zrodila další pěkná tradice.

dilna1

dilna2