Hosté z Dominikánské republiky zavítali i do RTI

Ve čtvrtek 31. ledna 2019 navštívila Západočeskou univerzitu delegace z Dominikánské republiky. Jednání se týkalo především možností univerzitní spolupráce.

Zahraniční hosty, jimiž byli generální konzul Dominikánské republiky v Praze Ramón Feliz Peña a představitelé Autonomní univerzity Santo Domingo – prorektor pro rozvoj Elizardo Antonio Medina Calcaño a děkan Fakulty právnických a politických věd Bautista López García, přivítal na půdě ZČU prorektor pro rozvoj a vnější vztahy Vladimír Duchek. Jednalo se o první jednání zástupců obou univerzit. Hlavní náplní proto bylo vzájemné představení a nastínění možné spolupráce.
Univerzita v Santo Domingu je se svou historií, sahající do roku 1538, vůbec nejstarší univerzitou amerického kontinentu. Tvoří ji devět fakult s bezmála 195 tisíci studenty.
Po jednání na rektorátu si členové delegace prohlédli také Regionální technologický institut Fakulty strojní a Regionální inovační centrum elektrotechniky, výzkumné centrum Fakulty elektrotechnické.

05.02.19